aktualności

SZKOLENIE ONLINE: "NEGOCJACJE Z CIAŁEM"

29-30 maja, Warszawa,
szkolenie C.18 odbędzie się online.

więcej...

SZKOLENIE C.15 "KIEDY ŻYCIE BOLI, KIEDY ŻYCIE CIESZY"

26-27 czerwca,
odbędzie się w Warszawie lub online.

więcej...

KURS PSYCHOTERAPII

Atestowany przez SN Psychoterapii Polskiego Tow. Psychiatrycznego, Poznań. Przyjmujemy zgłoszenia.

więcej...

KURS PSYCHOTERAPII

Atest. przez Sekcję Psychoterapii Polskiego Tow. Psychologicznego.

więcej...

Peter Nemetschek (München, Niemcy)

« Powrót do Wykładowcy zagraniczni

Terapeuta rodzinny (DGSF), superwizor systemowy i coach, z ponad 35 letnim doświadczeniem zawodowym, uczeń M.H.Ericksona i Virginii Satir. W swojej pracy zwraca dużą uwagę na aspekt praktyczny, życzliwość i poczucie humoru. Miał okazję uczyć się bezpośrednio od pionierów terapii systemowej. Spędził 90 dni z Virginią Satir oraz 12 dni z Miltonem H. Ericksonem i od tamtego czasu kontynuuje ich prace.
Od 1978 roku prowadzi prywatną praktykę w Monachium. Od 20 lat jest konsultantem edukacyjny w ZDF oraz  redaguje wydawnictwa poświęcone tematyce dziecięcej, młodzieżowej i rodzinnej. Jest współtwórcą i członkiem zarządu Ośrodka Szkoleniowego VFT. Zajmuje się opracowywaniem skutecznych programów szkoleniowych, zorientowanych na praktykę w terapii rodzin, doradztwie i coachingu. Jest uważany za pioniera kreatywnego podejścia do dzieci, młodzieży i rodzin. W ramach szkoły monachijskiej zajmuje się Modelem Przepływu Życia („praca z linami”) oraz zjawiskami Codziennego Transu. Prowadził zajęcia w Polsce gdzie przedstawił swoją autorską metodę pracy na linii czasu, z której do dziś korzystamy w Polskim Instytucie Ericksonowskim.
Prowadził warsztat 19-26.06.1999 r., UtiliSEAsation VIII, Wigry oraz 12-17.10.2004, "Terapia dziecka w rodzinie", Łódź.Wykładowca podczas V Europejskiego Kongresu Ericksonowskiego, Kraków, 12-15.06.2014.