aktualności

„PODRÓŻ Z ODDECHEM”

zajęcia ruchowe inspirowane pracą transową M.H.Ericksona i mikroruchami M.Feldenkraisa; online

więcej...

WOLF BÜNTIG

Z ogromnym żalem i bólem zawiadamiamy, że w dniu 14 sierpnia, w godzinach porannych zmarł Wolf Büntig (17.09.1937 – 14.08.2021)

więcej...

TO MA SENS - PSYCHOTERAPIA DLA FIZJOTERAPEUTÓW

27.11.2021, szkolenie online
Joanna Szczepańska-Gieracha

więcej...

IZA POŁOŃSKA

ambasadorką Fundacji PIE

więcej...

REKOMENDACJE PIE

Rekomendacje Instytutu dla terapeutów pracujących w nurcie ericksonowskim.

więcej...

Iza Połońska

« Przejdź do listy aktualności


Miło nam poinformować, że do grona sympatyków działań Polskiego Instytutu Ericksonowskiego
oraz Fundacji PIE dołączyła znakomita wokalistka Iza Połońska.IZA POŁOŃSKA

     Wokalistka, doktor sztuki.
    Napisała i jednogłośnie obroniła pierwszą w Polsce pracę doktorską o piosence aktorskiej w dziedzinie wokalistyki. Od lat intensywnie koncertuje w Polsce i w Europie, poruszając się w różnorodnym repertuarze od klasyki, po piosenkę aktorską i jazz. Współpracowała z Akademią Muzyczną w Łodzi, Szkołą Aktorską przy Teatrze Śląskim w Katowicach i z Wydziałem Aktorskim PWSFTviT w Łodzi. Jest trenerem wokalnym; współpracuje z teatrami przygotowując aktorów do spektakli i partii śpiewanych.
 

     Ostatnie cztery lata wypełniły jej koncerty z orkiestrami filharmonicznymi z projektem POŁOŃSKA śpiewa OSIECKĄ, który współtworzy z Leszkiem Kołodziejskim, akordeonistą i aranżerem. Od stycznia 2019 roku doszedł do nich projekt MŁYNARSKI SYMFONICZNIE, w którym towarzyszą jej Jan Emil Młynarski i Zbigniew Zamachowski. W tym samym roku spotkała się na scenie z Mieczysławem Szcześniakiem. W 2020 na deskach Filharmonii Łódzkiej miała miejsce premiera projektu NIE JESTEŚ SAMA - Krajewski Symfonicznie - z towarzyszeniem Orkiestry Symfonicznej Filharmonii Łódzkiej. W projekcie tym gościem specjalnym jest Wojciech Myrczek.

     Największą inspiracją artystyczną dla artystki pozostaje niezmiennie jej mąż Dominik Połoński, wybitny polski wiolonczelista, którego hasło WYOBRAŹNIA TWORZY RZECZYWISTOŚĆ nieprzerwanie kształtuje jej życie artystyczne i prywatne. Dwa lata temu w Narodowym Forum Muzyki miała miejsce premiera płyty poświęconej jego pamięci PEJZAŻ BEZ CIEBIE z piosenkami Jeremiego Przybory i Jerzego Wasowskiego Na krążku, wydanym przez wytwórnię fonograficzną DUX, towarzyszą Izie Połońskiej Leszek Kołodziejski i Polish Cello Qaurtet.
 
     Jeszcze w tym roku ukaże się kolejna płyta Izy Połońskiej i Leszka Kołodziejskiego "SING!OSIECKA" - z piosenkami Agnieszki Osieckiej. Przy jej powstawaniu towarzyszył artystom Andrzej Adamiak, lider i wokalista legendarnego zespołu REZERWAT. Na krążku usłyszymy także Mieczysława Szcześniaka.
 
 
 
Zdjęcie autorstwa Marzeny Hans