aktualności

„PODRÓŻ Z ODDECHEM”

zajęcia ruchowe inspirowane pracą transową M.H.Ericksona i mikroruchami M.Feldenkraisa; online

więcej...

CHWILE WYTCHNIENIA

Zapraszamy do posłuchania profilaktycznych sesji terapeutycznych.

więcej...

REKOMENDACJE

Terapeuci rekomendowani przez  Instytut.

więcej...

RODZINNA

Prowadzimy terapię problemów rodzinnych. W Polskim Instytucie Ericksonowskim mogą Państwo korzystać z pomocy specjalistów: psychologa, psychiatry, pedagoga, logopedy.

Pracujemy zgodnie z  podejściem Ericksonowskim. Uważamy, że każda jednostka jest niepowtarzalna i że na efektywność terapii szczególny wpływ ma precyzyjne dostosowanie strategii działań. W pracy uwzględniamy również elementy terapii poznawczej, behawioralnej i systemowej. Miltona H. Ericksona fascynowała wszechstronność, dzięki czemu był gotów pracować z każdą osobą i problemem. W myśl jego założeń zadaniem terapeuty jest wywołanie zmiany przez bezpośrednie lub pośrednie uruchamianie zasobów tkwiących w ludziach i relacjach między nimi.


Polski Instytut Ericksonowski
 mieści się w Łodzi i funkcjonuje nieprzerwanie od 1993 roku. Jesteśmy placówką akredytowaną przez The Milton H. Erickson Foundation, INC (Phoenix, Arizona), Polskie Towarzystwo Psychologiczne, Sekcję Naukową Psychoterapii Polskiego Towarzystwa Psychiatrycznego, International Society of Hypnosis ISH.


Pomagamy w radzeniu sobie z:

  • konfliktami rodzinnymi,
  • problemami wychowawczymi,
  • psychologicznymi aspektami prokreacji i porodu,
  • trudnościami w procesie odżywiania się (anoreksja, bulimia),
  • lękami egzaminacyjnymi i problemami w uczeniu się,
  • trudnościami okresu dojrzewania.