aktualności

ERICKSONOWSKIE METODY W PSYCHOTERAPII DZIECI, MŁODZIEŻY I RODZIN

od 28.09.2021, szkolenie online
Susy Signer-Fischer

więcej...

TO MA SENS - PSYCHOTERAPIA DLA FIZJOTERAPEUTÓW

27.11.2021, szkolenie online
Joanna Szczepańska-Gieracha

więcej...

KURS PSYCHOTERAPII

Atestowany przez SN Psychoterapii Polskiego Tow. Psychiatrycznego, Katowice, Przyjmujemy zgłoszenia

więcej...

KURS PSYCHOTERAPII

Atest. przez Sekcję Psychoterapii Polskiego Tow. Psychologicznego.

więcej...

ABSOLWENCI

MOJE WRAŻENIA Z ARTETERAPII...

 

                    ,,Kurs arteterapii zainspirował mnie do wprowadzenia w mojej codziennej pracy z pacjentami, wielu technik arteterapeutycznych. Idąc na Kurs myślałam że moim "żywiołem" są i będą różne odmiany pracy z rysunkiem. Okazało się że warsztaty z Danusią Górniak - Kaniowską dały mi moc i inspiracje do dalszego poszerzania wiedzy z choreoterapii którą często wykorzystuje prowadząc warsztaty z kobietami doświadczającymi przemocy,  w ich wewnętrznej przemianie. W czasie kursu doświadczyłam wielu osobistych przeżyć, tu chciałam podziękować Ani Wierzbowskiej która prowadząc trening interpersonalny przyczyniła się do powstania atmosfery bezpieczeństwa, co dało mi możliwość przełamania blokad i poznania swoich zasobów w grupie. Polecam Kurs tym wszystkim którzy chcą poszerzyć swoją wiedzę oraz poznać lepiej samego siebie".

Anna Stefaniak (Łódź) - psycholog, psychoterapeuta w trakcie szkolenia w Polskim Instytucie Ericksonowskim, specjalista ds. przeciwdziałania przemocy Stowarzyszenia na rzecz Przeciwdziałania Przemocy w Rodzinie "Niebieska Linia" w Warszawie. Prowadzę pychoterapię indywidualną i rodzinną oraz grupy terapeutyczne i watsztaty rozwoju osobistego z elementami arteterapii i choreoterapii w PZP ,,Synapsis" w Łodzi, Zespole Leczenia Środowiskowego w Centrum Praw Kobiet oddział w Łodzi oraz we własnym gabinecie prywatnym. Ukończyłam Kurs Arteterapii w 2015 r.

Strona internetowa: www.pomocpsychologiczna-lodz.pl

_____________________________________________________________________

                   "Zapisałam się na ten kurs po zrobieniu szeroko zakrojonego wywiadu (...) Nie brałam udziału w innych kursach, natomiast uważam, że ten kurs był znakomity. Po pierwsze pokazywał szalenie szerokie spektrum zagadnień i dziedzin wchodzących w skład arteterapii od strony teoretycznej, ale przede wszystkim w praktyce. Po drugie prowadzący zajęcia to pasjonaci i eksperci niezwykle doświadczeni w swoich dziedzinach. Swoją energią i wiedzą utwierdzili mnie co do wagi  zawodu arteterapeuty i wzbudzili chęć do pogłębiania mojej wiedzy na temat arteterapii i psychopatologii." 

Ida Jarmoszewicz (Warszawa) - arteterapeutka, artystka wizualna, absolwentka wydziału Sztuk Pięknych w Chelsea College of Art and Design w Londynie oraz wydziału Malarstwa w Akademii Sztuk Pięknych w Warszawie.  Założycielka pracowni Matrioszka specjalizującej się w pracy z kobietami nad szeroko rozumianą kobiecością i macierzyństwem.  Rok ukończenia kursu 2012.

______________________________________________________________________

 

                  "Dla mnie kurs był doskonałym uzupełnieniem kształcenia psychoterapeutycznego. Rozwija zdolność kreatywnego myślenia - pozwala dostrzec nowe możliwości jakie drzemią w pacjencie i terapeucie".

Marcin Matych (Łódź) - lekarz, psychoterapeuta, arteterapeuta, rok ukończenia kursu 2012.

www.matychterapia.pl

_____________________________________________________________________

 

                "Pierwszym wrażeniem była przede wszystkim świetnie zgrana grupa. To niesamowite, że my ludzie z rożnych krańców Polski, o różnych zainteresowaniach, historiach staliśmy się sobie tak bliscy. Nieuchronnie przyczyniła się do tego Ania Wierzbowska treningiem  integracyjnym. Wyjątkowo wspominam zajęcia z Danusią Górniak – Kaniowską (taniec, droga dźwięku), które były dla mnie osobiście rozwojowe oraz pokazały mi zupełnie nowe oblicze terapii przez sztukę."

Katarzyna Grabowska  (Łódź) – psycholog, psychoterapeuta Gestalt  w trakcie szkolenia, arteterapeuta, terapeutą integracji sensorycznej.  Prowadzę psychoterapię z elementami pracy z ciałem oraz arteterapii dla dzieci i ich rodzin oraz osób dorosłych arteterapię w grupie Oddziału Dziennego Leczenia Zaburzeń Nerwicowych i Zaburzeń Osobowości w Poradni EGO w Łodzi, terapeutyczne zajęcia grupowe dla dzieci, gabinet diagnozy i terapii integracji sensorycznej. Ukończyłam kurs arteterapii w 2012 roku.

______________________________________________________________________

                  "(…)Zaprzyjaźniłam się z kilkoma osobami. Z dwiema z nich współpracuję w zakresie arteterapii. Kurs nauczył mnie  ogromnie dużo,  nowych dla mnie rzeczy, w nowy sposób. Wraz z indywidualną psychoterapią, którą odbyłam również w Instytucie, skierował moje życie na nowe tory. Obecnie w pracy arteterapeutycznej z dziećmi i z młodzieżą wykorzystuję zarówno scenariusze ćwiczeń, które robiłyśmy na kursie w Instytucie jak i odwołuję się  do głębokich doświadczeń wewnętrznych jakie wtedy były moim udziałem.
Wciąż czerpię też  z tego czego nauczyłam się w trakcie treningu interpersonalnego, ze sposobu w jaki  był prowadzony."

Anna Guzek (Łódź) - absolwentka  Akademii Sztuk Pięknych w Łodzi (wtedy  - Wyższa Szkoła Sztuk Plastycznych). Założycielka Fundacji Wsparcia i Rozwoju Rodziny „Zielone Wzgórze”. Zajmuję się tworzeniem i prowadzeniem Fundacji, a w niej doradztwem rodzinnym (jako matka adopcyjna – szczególnie z uwzględnieniem tej problematyki)  oraz arteterapią. Ukończyła Arteterapię w 2011r.

Moje strony :

www.rodzinaadopcyjna.pl

www.fundacjazielonewzgorze.org

_____________________________________________________________________

                 "Kurs Arterapii był dla mnie także przeżyciem osobistym, gdyż pozwolił mi zobaczyć moją rolę w grupie, poznać mocne i słabe strony, przełamać blokady, związane z głosem oraz zintegrować różne aspekty „ja”. Fantastyczni wykładowcy kursu, pełni empatii i zaangażowania, na bieżąco dostosowywali swój program zajęć do potrzeb uczestników, za co im z góry dziękuję.
                  Zajęcia były prowadzone głównie metodą warsztatową przez profesjonalistów z różnych dziedzin, związanych ze sztuką i były dla mnie inspiracją zarówno na polu zawodowym, jak i w życiu osobistym. Prezentowane w trakcie kursu metody stosowałam w terapii dorosłych osób z niepełnosprawnością intelektualną, z którymi od 5 lat pracuję w Środowiskowym Domu Samopomocy w Krakowie. Z powodzeniem stosowałam w nim ćwiczenia choreo - terapeutyczne, plastyczne oraz techniki wizualizacji. Metody te są na tyle uniwersalne, że można je stosować wśród różnych grup wiekowych i z różnymi problemami. Mają one charakter zarówno terapeutyczny, jak i profilaktyczny. Wyniki niektórych moich działań można obejrzeć pod linkiem: https://picasaweb.google.com/114316334767153580900  "

Barbara Borejszo  (Kraków) - ukończyła Arteterapię w 2010.

_____________________________________________________________________

                  "Kurs arteterapii zainspirował mnie do wprowadzenia do mojej codziennej pracy z kobietami, które przeszły przez doświadczenie przemocy w rodzinie, wielu technik arteterapeutycznych. Moim "żywiołem" są różne odmiany pracy z rysunkiem, wizualizacja, elementy dramy. Mam poczucie, że arterapia jest jednym z najskuteczniejszych narzędzi do pracy nad uzdrawianiem doznanej traumy. W mojej praktyce łączę artereapię z psychologią procesu, w moim mniemaniu oba te nurty stanowią swoje doskonałe uzupełnienie."


Agnieszka Czapczyńska (Warszawa) - mgr psychologii UW, trenerka warsztatu umiejętności psychospołecznych Polskiego Towarzystwa Psychologicznego, specjalistka w zakresie pomocy ofiarom przemocy w rodzinie Instytutu Psychologii Zdrowia Polskiego Towarzystwa Psychologicznego oraz Ogólnopolskiego Pogotowia dla Ofiar Przemocy w Rodzinie „Niebieska Linia”; w trakcie ubiegania się o certyfikat terapeutki pracy z procesem PTPP. Od wielu lat pracuje z osobami doświadczającymi przemocy w rodzinie, współtworzy Fundację Miejsce Kobiet. Ukończyła kurs w 2009.

www.miejscekobiet.pl
_____________________________________________________________________

 

PROGRAM, ZGŁOSZENIA I WPŁATY.