aktualności

C22,"PODRÓŻ NA SQUAW PEAK"

Psychoterapia małżeństw i par.
2 października, Poznań

więcej...

PODYPLOMOWY KURS ARTETERAPIA-XXIII EDYCJA

Luty 2021 r.
Szczegóły wkrótce.

więcej...

"LECZENIE PĘKNIĘTEGO SERCA"

-psychoterapia traumy
listopad 2020, Łódź
Zapraszamy.

więcej...

KURS PSYCHOTERAPII

Atestowany przez SN Psychoterapii Polskiego Tow. Psychiatrycznego, Warszawa, Przyjmujemy zgłoszenia

więcej...

KURS PSYCHOTERAPII

Atest. przez Sekcję Psychoterapii Polskiego Tow. Psychologicznego.

więcej...

ABSOLWENCI

MOJE WRAŻENIA Z ARTETERAPII...

 

                    ,,Kurs arteterapii zainspirował mnie do wprowadzenia w mojej codziennej pracy z pacjentami, wielu technik arteterapeutycznych. Idąc na Kurs myślałam że moim "żywiołem" są i będą różne odmiany pracy z rysunkiem. Okazało się że warsztaty z Danusią Górniak - Kaniowską dały mi moc i inspiracje do dalszego poszerzania wiedzy z choreoterapii którą często wykorzystuje prowadząc warsztaty z kobietami doświadczającymi przemocy,  w ich wewnętrznej przemianie. W czasie kursu doświadczyłam wielu osobistych przeżyć, tu chciałam podziękować Ani Wierzbowskiej która prowadząc trening interpersonalny przyczyniła się do powstania atmosfery bezpieczeństwa, co dało mi możliwość przełamania blokad i poznania swoich zasobów w grupie. Polecam Kurs tym wszystkim którzy chcą poszerzyć swoją wiedzę oraz poznać lepiej samego siebie".

Anna Stefaniak (Łódź) - psycholog, psychoterapeuta w trakcie szkolenia w Polskim Instytucie Ericksonowskim, specjalista ds. przeciwdziałania przemocy Stowarzyszenia na rzecz Przeciwdziałania Przemocy w Rodzinie "Niebieska Linia" w Warszawie. Prowadzę pychoterapię indywidualną i rodzinną oraz grupy terapeutyczne i watsztaty rozwoju osobistego z elementami arteterapii i choreoterapii w PZP ,,Synapsis" w Łodzi, Zespole Leczenia Środowiskowego w Centrum Praw Kobiet oddział w Łodzi oraz we własnym gabinecie prywatnym. Ukończyłam Kurs Arteterapii w 2015 r.

Strona internetowa: www.pomocpsychologiczna-lodz.pl

_____________________________________________________________________

                   "Zapisałam się na ten kurs po zrobieniu szeroko zakrojonego wywiadu (...) Nie brałam udziału w innych kursach, natomiast uważam, że ten kurs był znakomity. Po pierwsze pokazywał szalenie szerokie spektrum zagadnień i dziedzin wchodzących w skład arteterapii od strony teoretycznej, ale przede wszystkim w praktyce. Po drugie prowadzący zajęcia to pasjonaci i eksperci niezwykle doświadczeni w swoich dziedzinach. Swoją energią i wiedzą utwierdzili mnie co do wagi  zawodu arteterapeuty i wzbudzili chęć do pogłębiania mojej wiedzy na temat arteterapii i psychopatologii." 

Ida Jarmoszewicz (Warszawa) - arteterapeutka, artystka wizualna, absolwentka wydziału Sztuk Pięknych w Chelsea College of Art and Design w Londynie oraz wydziału Malarstwa w Akademii Sztuk Pięknych w Warszawie.  Założycielka pracowni Matrioszka specjalizującej się w pracy z kobietami nad szeroko rozumianą kobiecością i macierzyństwem.  Rok ukończenia kursu 2012.

______________________________________________________________________

 

                  "Dla mnie kurs był doskonałym uzupełnieniem kształcenia psychoterapeutycznego. Rozwija zdolność kreatywnego myślenia - pozwala dostrzec nowe możliwości jakie drzemią w pacjencie i terapeucie".

Marcin Matych (Łódź) - lekarz, psychoterapeuta, arteterapeuta, rok ukończenia kursu 2012.

www.matychterapia.pl

_____________________________________________________________________

 

                "Pierwszym wrażeniem była przede wszystkim świetnie zgrana grupa. To niesamowite, że my ludzie z rożnych krańców Polski, o różnych zainteresowaniach, historiach staliśmy się sobie tak bliscy. Nieuchronnie przyczyniła się do tego Ania Wierzbowska treningiem  integracyjnym. Wyjątkowo wspominam zajęcia z Danusią Górniak – Kaniowską (taniec, droga dźwięku), które były dla mnie osobiście rozwojowe oraz pokazały mi zupełnie nowe oblicze terapii przez sztukę."

Katarzyna Grabowska  (Łódź) – psycholog, psychoterapeuta Gestalt  w trakcie szkolenia, arteterapeuta, terapeutą integracji sensorycznej.  Prowadzę psychoterapię z elementami pracy z ciałem oraz arteterapii dla dzieci i ich rodzin oraz osób dorosłych arteterapię w grupie Oddziału Dziennego Leczenia Zaburzeń Nerwicowych i Zaburzeń Osobowości w Poradni EGO w Łodzi, terapeutyczne zajęcia grupowe dla dzieci, gabinet diagnozy i terapii integracji sensorycznej. Ukończyłam kurs arteterapii w 2012 roku.

______________________________________________________________________

                  "(…)Zaprzyjaźniłam się z kilkoma osobami. Z dwiema z nich współpracuję w zakresie arteterapii. Kurs nauczył mnie  ogromnie dużo,  nowych dla mnie rzeczy, w nowy sposób. Wraz z indywidualną psychoterapią, którą odbyłam również w Instytucie, skierował moje życie na nowe tory. Obecnie w pracy arteterapeutycznej z dziećmi i z młodzieżą wykorzystuję zarówno scenariusze ćwiczeń, które robiłyśmy na kursie w Instytucie jak i odwołuję się  do głębokich doświadczeń wewnętrznych jakie wtedy były moim udziałem.
Wciąż czerpię też  z tego czego nauczyłam się w trakcie treningu interpersonalnego, ze sposobu w jaki  był prowadzony."

Anna Guzek (Łódź) - absolwentka  Akademii Sztuk Pięknych w Łodzi (wtedy  - Wyższa Szkoła Sztuk Plastycznych). Założycielka Fundacji Wsparcia i Rozwoju Rodziny „Zielone Wzgórze”. Zajmuję się tworzeniem i prowadzeniem Fundacji, a w niej doradztwem rodzinnym (jako matka adopcyjna – szczególnie z uwzględnieniem tej problematyki)  oraz arteterapią. Ukończyła Arteterapię w 2011r.

Moje strony :

www.rodzinaadopcyjna.pl

www.fundacjazielonewzgorze.org

_____________________________________________________________________

                 "Kurs Arterapii był dla mnie także przeżyciem osobistym, gdyż pozwolił mi zobaczyć moją rolę w grupie, poznać mocne i słabe strony, przełamać blokady, związane z głosem oraz zintegrować różne aspekty „ja”. Fantastyczni wykładowcy kursu, pełni empatii i zaangażowania, na bieżąco dostosowywali swój program zajęć do potrzeb uczestników, za co im z góry dziękuję.
                  Zajęcia były prowadzone głównie metodą warsztatową przez profesjonalistów z różnych dziedzin, związanych ze sztuką i były dla mnie inspiracją zarówno na polu zawodowym, jak i w życiu osobistym. Prezentowane w trakcie kursu metody stosowałam w terapii dorosłych osób z niepełnosprawnością intelektualną, z którymi od 5 lat pracuję w Środowiskowym Domu Samopomocy w Krakowie. Z powodzeniem stosowałam w nim ćwiczenia choreo - terapeutyczne, plastyczne oraz techniki wizualizacji. Metody te są na tyle uniwersalne, że można je stosować wśród różnych grup wiekowych i z różnymi problemami. Mają one charakter zarówno terapeutyczny, jak i profilaktyczny. Wyniki niektórych moich działań można obejrzeć pod linkiem: https://picasaweb.google.com/114316334767153580900  "

Barbara Borejszo  (Kraków) - ukończyła Arteterapię w 2010.

_____________________________________________________________________

                  "Kurs arteterapii zainspirował mnie do wprowadzenia do mojej codziennej pracy z kobietami, które przeszły przez doświadczenie przemocy w rodzinie, wielu technik arteterapeutycznych. Moim "żywiołem" są różne odmiany pracy z rysunkiem, wizualizacja, elementy dramy. Mam poczucie, że arterapia jest jednym z najskuteczniejszych narzędzi do pracy nad uzdrawianiem doznanej traumy. W mojej praktyce łączę artereapię z psychologią procesu, w moim mniemaniu oba te nurty stanowią swoje doskonałe uzupełnienie."


Agnieszka Czapczyńska (Warszawa) - mgr psychologii UW, trenerka warsztatu umiejętności psychospołecznych Polskiego Towarzystwa Psychologicznego, specjalistka w zakresie pomocy ofiarom przemocy w rodzinie Instytutu Psychologii Zdrowia Polskiego Towarzystwa Psychologicznego oraz Ogólnopolskiego Pogotowia dla Ofiar Przemocy w Rodzinie „Niebieska Linia”; w trakcie ubiegania się o certyfikat terapeutki pracy z procesem PTPP. Od wielu lat pracuje z osobami doświadczającymi przemocy w rodzinie, współtworzy Fundację Miejsce Kobiet. Ukończyła kurs w 2009.

www.miejscekobiet.pl
_____________________________________________________________________

 

PROGRAM, ZGŁOSZENIA I WPŁATY.