TERAPIA GRUPOWA DLA TERAPEUTÓW

Terapia własna jest istotną częścią wykształcenia psychoterapeuty. Pozwala lepiej poznać siebie i odkryć swoje zasoby. Jest wymagana przez Sekcję obu Towarzystw: Psychologicznego i Psychiatrycznego do uzyskania certyfikatu. Informacje na temat liczby wymaganych godzin w Sekcji Psychoterapii Polskiego Towarzystwa Psychologicznego  można znaleźć tutaj oraz Sekcji Naukowej Psychoterapii Polskiego Towarzystwa Psychiatrycznego tutaj.
Polski Instytut Ericksonowski oferuje terapię indywidualną dla terapeutów oraz różne formy terapii grupowej.
Serdecznie zapraszamy.

PSYCHOTERAPIA  GRUPOWA DLA TERAPEUTÓW I OSÓB ZAJMUJĄCYCH SIĘ POMAGANIEM

Terminy spotkań grupy - edycja 2022/2023
03.04.2022, 28.05.2022 (wyjątkowo spotkanie odbędzie się w sobotę), 26.06.2022, 25.09.2022, 16.10.2022, 20.11.2022, 4.12.2022

 

Prowadzące:  Monika Mirek-Klajs, Elżbieta Sońta
Forma:  Terapia będzie się odbywała na żywo lub on line w zależności od zaleceń  epidemiologicznych.

Koszt jednego spotkania:  420 zł

Grupa przeznaczona jest dla:  terapeutów zainteresowanych podjęciem terapii własnej w ramach szkolenia w zawodzie, osób o akademickim wykształceniu psychologicznym, medycznym, pedagogicznym, osób szkolących się w zakresie psychoterapii, studentów ostatnich lat w.w. kierunków, zamierzających podjąć szkolenie w zakresie psychoterapii i osób o innym (niewymienionym wyżej) wykształceniu posiadającym trwałe zastosowanie w ochronie zdrowia.

 

Podjęcie psychoterapii grupowej dla terapeutów  (i osób zajmujących się pomaganiem) umożliwia:
* przyjrzenie się swoim relacjom społecznym;
* nauczenie się nawiązywania relacji w sposób wzajemnie wspomagający;
* odkrywanie zaskakujących, twórczych aspektów funkcjonowania w rolach społecznych;
* poszukiwanie nowych rozwiązań;
* nawiązanie bliskich kontaktów, jakie mogą zaowocować współpracą zawodową;
* badanie własnej motywacji wyboru zawodu terapeuty; motywacji do niesienia pomocy;
* poszukiwanie zasobów i źródeł wsparcia w roli zawodowej;
* spełnienie potrzebnego do certyfikatu warunku odbycia psychoterapii grupowej.Zajęcia prowadzone będą raz w miesiącu, w niedziele, w godzinach 9.00 - 16.30, w siedzibie P.I.E., ul. Wioślarska 27.

Grupa ma charakter zamknięty. Obejmuje 11 sesji (jedno ze spotkań będzie koncentrować się na pracy z ciałem  - współprowadzenie: Iwona Woźniakowska). Razem 110 godzin terapeutycznych.

Koszt jednego spotkania:  420 zł.

PROWADZĄCE

Monika Mirek-Klajs – specjalista psycholog kliniczny, certyfikowana  psychoterapeutka Polskiego Towarzystwa Psychologicznego. Ma wieloletnie doświadczenie w pracy psychoterapeutycznej zarówno indywidualnej jak i grupowej, dwanaście lat pracy na oddziale zaburzeń osobowości i  nerwic oraz dziesięć lat w klinice psychiatrii. Integruje podejście ericksonowskie z psychodramą – ma tytuł asystenta psychodramy. Ukończyła całościowe szkolenie w zakresie terapii stanów ego. Stosuje autorską technikę - pracę z bajką tworzoną przez pacjenta.

Elżbieta Sońta - specjalista psycholog kliniczny, certyfikowana psychoterapeutka Sekcji Naukowej Psychoterapii PTP, licencjonowany trener Polskiego Towarzystwa Psychologicznego, specjalista terapii uzależnień. Prowadzi terapię indywidualną, grupową, rodzinną i małżeńską ze szczególnym uwzględnieniem rodziny z problemem uzależnienia od alkoholu.