aktualności

„PODRÓŻ Z ODDECHEM”

zajęcia ruchowe inspirowane pracą transową M.H.Ericksona i mikroruchami M.Feldenkraisa; online

więcej...

WOLF BÜNTIG

Z ogromnym żalem i bólem zawiadamiamy, że w dniu 14 sierpnia, w godzinach porannych zmarł Wolf Büntig (17.09.1937 – 14.08.2021)

więcej...

TO MA SENS - PSYCHOTERAPIA DLA FIZJOTERAPEUTÓW

27.11.2021, szkolenie online
Joanna Szczepańska-Gieracha

więcej...

IZA POŁOŃSKA

ambasadorką Fundacji PIE

więcej...

REKOMENDACJE PIE

Rekomendacje Instytutu dla terapeutów pracujących w nurcie ericksonowskim.

więcej...

O INSTYTUCIE

KOMUNIKAT W SPRAWIE PRACY POLSKIEGO INSTYTUTU ERICKSONOWSKIEGO

 

Zgodnie z zaleceniami GIS i Sekcji Psychoterapii Polskiego Towarzystwa Psychiatrycznego w okresie pandemii PIE przechodzi na inny tryb pracy, ograniczający osobiste kontakty do minimum.

Oznacza to, że:

  • sekretariat czynny jest w godzinach 9.00-15.00, można się z nami skontaktować telefonicznie (42/688 48 60) lub mailowo na info@p-i-e.pl
  • terapia prowadzona jest głównie w trybie on-line.
  • w sprawie nowych, nierozpoczętych jeszcze procesów terapeutycznych, proszę dzwonić do sekretariatu (42/688 48 60). Pracujemy.
  • wszystkie indywidualne i grupowe superwizje prowadzone są on-line.
  • szkolenia odbywają się w wersji on-line lub są czasowo zawieszone i przełożone na późniejszy termin. Proszę czekać na informacje na stronie PIE lub na fb.

Prosimy o wyrozumiałość, cierpliwość i współpracę.

Krzysztof Klajs, Dyrektor PIE

_________________________________________________________________________________________________________________Polski Instytut Ericksonowski
  działa w Łodzi od 1993 roku na podstawie akredytacji The Milton H. Erickson Foundation, INC (Phoenix, Arizona) z dnia 21.10.1993. Fundacja wspiera merytorycznie i koordynuje pracę Instytutów Ericksonowskich rozsianych w różnych krajach świata. Respektujemy standardy zawodowe Polskiego Towarzystwa Psychiatrycznego i Polskiego Towarzystwa Psychologicznego.
Polski  Instytut  Ericksonowski  ma  siedzibę  w  Łodzi,  prowadzimy  szkolenia  w  całej  Polsce.   Obecnie  grupy  szkoleniowe
i superwizyjne pracują w Łodzi, Poznaniu, Katowicach, Gdańsku, Warszawie, Białymstoku, Bydgoszczy.

Instytut posiada atestację kursów psychoterapii Sekcji Naukowej Psychoterapii Polskiego Towarzystwa Psychiatrycznego, od 27.02.2004;  Sekcji Psychoterapii Polskiego Towarzystwa Psychologicznego, od 2006 roku. Oznacza to, iż kursy organizowane przez PIE spełniają wymogi niezbędnego minimum przy ubieganiu się o Certyfikaty Psychoterapeuty tych Towarzystw. Od 2012 roku jest ośrodkiem szkolącym w zakresie superwizji.
Instytut jest członkiem Międzynarodowego Stowarzyszenia Hipnozy (ISH - International Society of Hypnosis), od dnia 19.08.2011.

 

Idea Instytutu

Celem Instytutu jest propagowanie i rozwijanie terapeutycznych idei Miltona H. Ericksona przez prowadzenie warsztatów, treningów, spotkań superwizyjnych, publikacje, seminaria i wykłady. Jesteśmy przekonani, że psychoterapia i związane z psychoterapią wartości humanizują przestrzeń w jakiej żyjemy.


Zakres działalności

  • Szkolenia podyplomowe z zakresu psychoterapii dla lekarzy i psychologów.
  • Psychoterapia (dorosłych i dzieci) w systemie ambulatoryjnym; indywidualna, małżeńska, rodzinna oraz różnorodne  grupowe  treningi dla osób zainteresowanych rozwojem. Pracujemy z pacjentami z zaburzeniami psychosomatycznymi, nerwicowymi, zaburzeniami zachowania i osobowości oraz depresyjnymi i psychotycznymi (o ile są wskazania do psychoterapii). Pomagamy w osobistym rozwoju i sytuacjach kryzysowych.

  • Integracja i wspieranie inicjatyw osób stosujących podejście Ericksonowskie w swojej działalności praktycznej poprzez organizowanie warsztatów zagranicznych - z udziałem wiodących terapeutów, uczniów Ericksona m.in. J.K.Zeiga, E.L.Rossiego, B.B.Geary, B.Trenkle, B.A.Erickson, a także poprzez wymianę doświadczeń zawodowych w trakcie sympozjów, konferencji i zjazdów.

  • Łączymy podejście ericksonowskie z innymi współczesnymi kierunkami psychoterapeutycznymi.

  • Szkolenia dla firm i przedsiębiorstw.


Miejsca szkoleń

Szkolenia PIE odbywają się w Łodzi na ul. Wioślarskiej 27, w Katowicach  na ulicy Krzemiennej 11, w Poznaniu na ul. Mostowej 11 oraz w Warszawie na ul. Mickiewicza 32.Współpraca

Polski Instytut Ericksonowski, na bazie podpisanego porozumienia, współpracuje z Regionalnym Ośrodkiem Metodyczno-Edukacyjnym Metis w Katowicach w zakresie superwizji pracy psychologów-konsultantów Ośrodka oraz udziału we wspólnych przedsięwzięciach edukacyjnych w konferencjach, warsztatach szkoleniowych - więcej o ROM-E Metis na stronie internetowej www.metis.pl