BAZA WIEDZY

BAZA WIEDZY

KSENIA BUCHTA-MALINOWSKA

Między pokoleniami: o trudnościach w relacji babcia - wnuczka

Zastanawiam się, czy to, co się dzieje między babciami a wnuczkami jest jedynie efektem przemian społecznych? Rezultatem bariery, przepaści, która dzieli te dwa pokolenia, przerywając, ograniczając a może nawet uniemożliwiając przekaz pomiędzy nimi?

MARTA NOWAK-KULPA

Okno z widokiem na wschód

Jako terapeutka ericksonowska snuję opowieści i chcę Państwa zaprosić do wysłuchania tej prezentacji trochę jak opowieści metaforycznej, bo zdaję sobie sprawę, że opowiadając o tamtych pacjentach i o ich sytuacji zamknięcia, lęku, frustracji, niepewności… tak naprawdę mogłabym opowiadać o sytuacji wielu z nas, wielu naszych pacjentów i wielu osób, które nas otaczają.

 

JAKUB OKOCZUK

Gwiezdne Wojny i przekonania na temat hipnozy

Różne osoby spotykam na swojej drodze. Różne są światy osób, z którymi mam kontakt. Dzięki spożytkowaniu umiejętności pacjenta, mogę pomóc poprawić jego jakość życia, pomóc dostrzec możliwości, które ma, stworzyć korzystne warunki do poprawy życia. Dzieje się to za zgodą pacjenta. Pacjent ma wybór. Nie widzę innej możliwości – jestem po jasnej stronie mocy. 

Od początku epidemii COVID-19 działamy pro publico bono. Robimy to w ramach projektu Fundacji Polskiego Instytutu Ericksonowskiego “Wsparcie w kryzysie”.

Nauczyciele psychoterapii PIE regularnie nagrywają profilaktyczne sesje terapeutyczne pod wspólną nazwąChwile wytchnienia”. Sesje odnotowały 70 tys. odsłon na kanale PIE “Psychoterapia i hipnoza” na  You Tube.

JOANNA MICHALAK

Jak przetrwać święta?

W Świątecznym wirze zapraszamy na Chwilę Wytchnienia "Jak przetrwać święta?". Usiądź, wstań lub połóż się i znajdź czas na zadanie sobie kilku pytań... Czy to mi odpowiada? Czy moje ciało czuje się z tym dobrze, że tyle robię? Czy to mi służy? czy służy moim relacjom z innymi? Czy bliscy mi ludzie naprawdę tego potrzebują?

BOŻENNA WARDĘSZKIEWICZ, ELŻBIETA ZAWADZKA

O orle

Bajka terapeutyczna  przydatna w pracy z traumą i rodzinami adopcyjnymi. Opowiada o fazach rozwoju, separacji,  budowaniu tożsamości i odkrywaniu swojego potencjału.

ALEKSANDRA NOWAK

Opadające liście

Już jesień, dni stają się coraz krótsze a poranki i wieczory coraz chłodniejsze. Zmienia się światło słońca, zmieniają się barwy... liście na drzewach stają się jaskrawo żółte, złote i pomarańczowe, płomienno czerwone, purpurowe, brązowe. Świat spowija wilgoć i mgła. Drzewami targa wiatr. Opadają liście... Nagranie na podstawie  "Jesień liścia Jasia: opowieść o życiu dla małych i dużych" Leo Buscaglia.

W latach 2017-2018 Fundacja zorganizowała cykl spotkań "Poniedziałki z Psychoterapią". Odbyło się dwadzieścia spotkań. Nagrania rozmów Krzysztofa Klajsa ze spacjalistami zajmującymi się psychoterapią można obejrzeć na naszym kanale na YouTube "Psychoterapia i Hipnoza".