« Wróć...

C.29. Obcy. Taki sam. Relacja terapeutyczna i jej spożytkowanie w procesie terapii pacjentów z zaburzeniami więzi

Termin: 8-9.11.2024
Prowadząca: Lucyna Lipman

Miejsce: Katowice
Koszt: 520 zł

Program szkolenia

Warsztat przeznaczony jest dla terapeutów, którzy dostrzegają wpływ jakości relacji terapeutycznej na przebieg i efektywność terapii pacjentów z zaburzeniami więzi.

  1. Kontakt i sojusz terapeutyczny.
  2. Rozdzielanie materiału pacjenta i terapeuty.
  3. Spożytkowanie zjawisk obecnych w relacji terapeutycznej (np. sugestywność-kontrsugestywność, dyrektywność-niedyrektywność, dostrojenie-prowadzenie, asocjacja-dysocjacja, halucynacja-urealnienia, regresja-progresja).
  4. Relacja terapeutyczna jako rozbudowana rekonstrukcja historii osobistej w leczeniu traumy więzi.
  5. Poszerzanie akceptacji dla innego i „łudząco” podobnego, a spożytkowanie i rozwiązywanie przeniesień i przeciwprzeniesień.
  6. Utrzymanie uwagi na pacjencie i korzystanie z własnych sygnałów w budowaniu interwencji terapeutycznych.

 

Podczas warsztatu będzie okazja do doświadczeń transowych, do wspólnej refleksji, ćwiczenia pomocnych technik terapeutycznych, przyglądania się procesowi pacjentów i superwizji przypadków  pracy z pacjentem z zaburzeniem więzi.

Prowadząca szkolenie

LUCYNA LIPMAN

  • Psycholog,
  • certyfikowana psychoterapeutka i superwizor S.N.P. Polskiego Towarzystwa Psychiatrycznego (cert. nr 385) oraz EAP (European Association for Psychotherapy).
  • Szkoliła się w zakresie psychoterapii w M.H.Erickson Foundation, Phoenix, AZ, USA.
  • Prowadzi psychoterapię indywidualną, małżeńską, rodzinną.

 

 


Szkolenia przeznaczone są dla osób z akademickim wykształceniem posiadającym trwałe zastosowanie w ochronie zdrowia (lekarze, pielęgniarki, psycholodzy, pedagodzy, rehabilitanci). Studenci ostatnich lat tych kierunków, zainteresowani  uczestnictwem  w  szkoleniach,  przed  przesłaniem  formularza zgłoszeniowego, proszeni  są o kontakt  z sekretariatem w Łodzi.