« Wróć...

Mądrość Sindbada - metafory i opowieści w psychoterapii osób dorosłych

Termin: 12-13.04.2024
Prowadzący: Krzysztof Klajs
Miejsce: Warszawa
Koszt: 520 zł

PROGRAM SZKOLENIA

Wiedzę o mechanizmach funkcjonowania i możliwościach zmian możemy przekazać w sposób bezpośredni lub nie wprost poprzez komunikaty metaforyczne. Pomysł na to, co się dzieje i co mogłoby się dziać innego można rozwijać i ćwiczyć przy różnych okazjach. Seminarium odwołuje się do własnych doświadczeń w słuchaniu bajek, opowiadaniu anegdot i przeznaczone jest dla terapeutów rozwijających metaforyczne sposoby kontaktowania się z klientem.

  1. Komunikacja bezpośrednia i metaforyczna – kiedy i dlaczego.
  2. Wykorzystywanie doświadczeń własnych w tworzeniu terapeutycznych opowieści.
  3. Wykorzystywanie znanych bajek w pracy z pacjentami.
  4. Symbole, ich znaczenie i sposoby przekazywania.

PROWADZĄCY SZKOLENIE

KRZYSZTOF KLAJS

  • Specjalista psycholog kliniczny, psychoterapeuta i superwizor S. N. Psychoterapii Polskiego Towarzystwa Psychiatrycznego (cert. nr 88) oraz psychoterapeuta i superwizor Sekcji Psychoterapii Polskiego Towarzystwa Psychologicznego (cert. nr 4), certyfikowany psychoterapeuta EAP (European Association for Psychotherapy).
  • Jest członkiem Zarządu The International Society of Hypnosis (ISH), członkiem M.Erickson Gesellschaft fur Klinische Hypnose e.V. w Monachium oraz Advisory Board Jane A. Parsons-Fein Training Institute w Nowym Jorku.
  • Prowadził zajęcia szkoleniowe z zakresu hipnozy i terapii ericksonowskiej w Austrii, Chinach, Francji, Iranie, Kanadzie, Niemczech, USA, Wielkiej Brytanii, w RPA, Meksyku, Nepalu, Hiszpanii, na Litwie i w Szwecji.
  • Współorganizator i uczestnik wszystkich edycji Międzynarodowego Seminarium Szkoleniowego w Wigrach, od 1992 r.
  • Były Przewodniczący Sekcji Naukowej Psychoterapii Polskiego Towarzystwa Psychiatrycznego.
  • Dyrektor Polskiego Instytutu Ericksonowskiego.

 


Szkolenia przeznaczone są dla osób z akademickim wykształceniem posiadającym trwałe zastosowanie w ochronie zdrowia (lekarze, pielęgniarki, psycholodzy, pedagodzy, rehabilitanci). Studenci  ostatnich lat tych kierunków zainteresowani  uczestnictwem  w  szkoleniach,  przed  przesłaniem  formularza zgłoszeniowego, proszeni  są o kontakt  z sekretariatem w Łodzi.