C.29.Obcy. Taki sam. Relacja terapeutyczna i jej spożytkowanie w procesie terapii pacjentów z zaburzeniami więzi Lucyna Lipman program 2022/2023

« wróć...C.29. Obcy. Taki sam. Relacja terapeutyczna i jej spożytkowanie w procesie terapii pacjentów z zaburzeniami więzi

 

Termin:  18-19.03.2022
Pierwszego dnia (piątek) - szkolenie będzie odbywało się w godzinach 11.00 -19.00 (w tym 1,5 godz. przerwy obiadowej). Drugiego dnia (sobota) - w godzinach 8.30 - 15.00.
Prowadząca:  Lucyna Lipman
Miejsce
Łódź  szkolenie online
Koszt:  390 zł

Program szkolenia

Warsztat przeznaczony jest dla terapeutów, którzy dostrzegają wpływ jakości relacji terapeutycznej na przebieg i efektywność terapii pacjentów z zaburzeniami więzi. 

 1. Kontakt i sojusz terapeutyczny.
 2. Rozdzielanie materiału pacjenta i terapeuty.
 3. Spożytkowanie zjawisk obecnych w relacji terapeutycznej (np. sugestywność-kontrsugestywność, dyrektywność-niedyrektywność, dostrojenie-prowadzenie, asocjacja-dysocjacja, halucynacja-urealnienia, regresja-progresja).
 4. Relacja terapeutyczna jako rozbudowana rekonstrukcja historii osobistej w leczeniu traumy więzi.
 5. Poszerzanie akceptacji dla innego i „łudząco” podobnego, a spożytkowanie i rozwiązywanie przeniesień
  i przeciwprzeniesień.
 6. Utrzymanie uwagi na pacjencie i korzystanie z własnych sygnałów w budowaniu interwencji terapeutycznych.

 

Podczas warsztatu będzie okazja do doświadczeń transowych, do wspólnej refleksji, ćwiczenia pomocnych technik terapeutycznych, przyglądania się procesowi pacjentów i superwizji przypadków  pracy z pacjentem z zaburzeniem więzi.

Prowadząca szkolenie

LUCYNA LIPMAN

 • Psycholog,
 • certyfikowana psychoterapeutka i superwizor S.N.P. Polskiego Towarzystwa Psychiatrycznego (cert. nr 385) oraz EAP (European Association for Psychotherapy).
 • Szkoliła się w zakresie psychoterapii w M.H.Erickson Foundation, Phoenix, AZ, USA.
 • Prowadzi psychoterapię indywidualną, małżeńską, rodzinną.