« wróć...

Psychoterapia grupowa dla terapeutów - Poznań

Terminy spotkań grupy - edycja 2022/2024 (niedziele)

4.12.22; 29.01.23; 26.02.23; 26.03.23; 16.04.23; 28.05.23; 18.06.23; 24.09.23; 29.10.23; 26.11.23; 17.12.23; 28.01.24; 25.02.24; 17.03.24; 21.04.24, 12.05.2024
Grupa zamknięta

 

 

Prowadzące: Anna Adamiak-Tazbir, Anna Stefaniak
Forma:  Terapia będzie się odbywała na żywo lub on line w zależności od zaleceń  epidemiologicznych.

Koszt jednego spotkania:  540 zł

Grupa przeznaczona jest dla:  terapeutów zainteresowanych podjęciem terapii własnej w ramach szkolenia w zawodzie, osób o akademickim wykształceniu psychologicznym, medycznym, pedagogicznym, osób szkolących się w zakresie psychoterapii, studentów ostatnich lat w.w. kierunków, zamierzających podjąć szkolenie w zakresie psychoterapii i osób o innym (niewymienionym wyżej) wykształceniu posiadającym trwałe zastosowanie w ochronie zdrowia.

 

Podjęcie psychoterapii grupowej dla terapeutów  (i osób zajmujących się pomaganiem) umożliwia:
* przyjrzenie się swoim relacjom społecznym;
* nauczenie się nawiązywania relacji w sposób wzajemnie wspomagający;
* odkrywanie zaskakujących, twórczych aspektów funkcjonowania w rolach społecznych;
* poszukiwanie nowych rozwiązań;
* nawiązanie bliskich kontaktów, jakie mogą zaowocować współpracą zawodową;
* badanie własnej motywacji wyboru zawodu terapeuty; motywacji do niesienia pomocy;
* poszukiwanie zasobów i źródeł wsparcia w roli zawodowej;
* spełnienie potrzebnego do certyfikatu warunku odbycia psychoterapii grupowej.Zajęcia prowadzone będą raz w miesiącu, w niedziele, w godzinach 10.00 - 17.30, w P.I.E., ul. Mostowa 11, Poznań.

Grupa ma charakter zamknięty. Obejmuje 16 sesji (jedno ze spotkań będzie koncentrować się na pracy z ciałem  - współprowadzenie: Iwona Woźniakowska). Razem 160 godzin terapeutycznych.Prosimy o wypełnienie i odesłanie załączonego poniżej formularza na: info@p-i-e.pl

Przed pierwszym spotkaniem grupowym możliwa jest telefoniczna rozmowa z jedną z osób prowadzących. W tym celu można zadzwonić do sekretariatu Instytutu tel. (42/688 48 60) zostawić swój numer, a terapeutka oddzwoni.

Serdecznie zapraszamy.

 

 

 

PROWADZĄCE

Anna Stefaniak - psycholog, certyfikowana psychoterapeutka Sekcji Naukowej Psychoterapii Polskiego Towarzystwa Psychiatrycznego. Ukończyła 4,5 letnie specjalistyczne szkolenie z zakresu psychoterapii w Polskim Instytucie Ericksonowskim. Zrealizowała program Całościowego Szkolenia z Terapii Ericksonowskiej - CURICULLUM. Prowadzi psychoterapię indywidualną osób dorosłych, par, rodzin oraz grupy terapeutyczne.

Anna Adamiak-Tazbir - psycholog, psychoterapeutka. Ukończyła 4,5 letnie specjalistyczne szkolenie z zakresu psychoterapii w Polskim Instytucie Ericksonowskim. Prowadzi psychoterapię indywidualną, grupową, par i rodzin. Udziela konsultacji oraz prowadzi psychoterapię dla osób w sytuacjach kryzysowych, uzależnionych, pomoc osobom chorym onkologicznie.

 

 

 

Po co psychoterapeucie potrzebna jest psychoterapia?
Anna Stefaniak


Irvin D. Yalom w swojej książce ,,Dar terapii” pisał ,,Terapeuta musi znać własną ciemną stronę i umieć z empatią podchodzić do wszelkich ludzkich pragnień i impulsów (…) terapeuci muszą nauczyć się przyjmować informacje zwrotne, odkrywać słabe punkty i widzieć siebie oczyma innych; muszą doceniać wpływ, jaki wywierają na innych i nauczyć się udzielać informacji zwrotnych.” Szkolenie psychoterapeutyczne jest wymagające na wielu poziomach, angażuje intelektualnie oraz emocjonalnie. Nauka rozumienia pacjenta, branie udziału w licznych superwizjach i stażach klinicznych uruchamia silne emocje.