« Wróć...

Psychoterapia grupowa dla terapeutów - Warszawa - od wiosny 2024

Psychoterapia grupowa dla terapeutów i osób zajmujących się pomaganiem w Warszawie .

Zapisy na listę rezerwową.

Terminy: 24 marca 2024, 14 kwietnia 2024, 12 maja 2024, 23 czerwca 2024, 22 września 2024, 20 października 2024, 24 listopada 2024, 8 grudnia 2024, 12 stycznia 2025, 16 lutego 2025 , 16 marca 2025, 13 kwietnia 2025 , 18 maja 2025, 15 czerwca 2025 (terminy ostatnie będą podane w późniejszym terminie).

Spotkania odbywaja się w godz. 10:00 -17:30
Prowadzące: Monika Mirek-Klajs, Agnieszka Augustyniak

Miejsce: Warszawa Plac Konstytucji 6 m 79 Ośrodek Plaster Miodu.

Ilość spotkań: 17   Suma godzin: 170
Koszt: 580 zł / spotkanie

Grupa przeznaczona jest dla:

 • psychoterapeutów i innych osób zajmujących się pomaganiem
 • terapeutów zainteresowanych podjęciem terapii własnej w ramach szkolenia z psychoterapii  oraz rozwojem,
 • osób o akademickim wykształceniu psychologicznym, medycznym, pedagogicznym, oraz innych o wykształceniu posiadającym trwałe zastosowanie w ochronie zdrowia.


Podjęcie psychoterapii grupowej dla terapeutów  i innych osób zajmujących się pomaganiem umożliwia:

 • Zajęcie się obszarem intrapsychicznym jak i relacjami z innymi ludźmi.
 • Stworzenie przestrzeni dla własnego doświadczenia rozwojowego, które pozwala lepiej poczuć się ze sobą i innymi ludźmi.
 • Lepsze poznanie i zrozumienie siebie.
 • Odkrycie i nawiązanie kontaktu z zasobami zarówno osobistymi jak i zawodowymi.
 • Nawiązanie relacji z innymi również w obszarze zawodowym.
 • Poznanie odmiennych perspektyw innych ludzi.
 • Zrozumienie zarówno perspektywy terapeuty jak i pacjenta.
 • Oddziaływanie na wielu poziomach. Uczestnicy mogą wnosić swoje sprawy mogą być one omawiane , rozwiązywane przy pomocy różnorodnych grupowych technik terapeutycznych takich jak trans, psychodrama itd .
 • Zobaczenie przez uczestników grupy jako miniświata, w którym jak w soczewce widoczne są sposoby funkcjonowania w świecie społecznym.
 • Terapia grupowa często jest doświadczeniem kiedy można poczuć, że grupa to nie tylko suma osób składających się na nią     ale znacznie coś więcej.
 • odbycie  potrzebnej do certyfikatu psychoterapeuty pracy własnej.

Grupa ma charakter zamknięty. Jedno ze spotkań bedzie koncentrowac się na pracy z ciałem - wpółprowadzenie: Iwona Woźniakowska.

 

Polski Instytut Ericksonowski jest placówką stażową. W skład grupy wchodzą obserwatorzy.

 

 

Prosimy o wypełnienie i odesłanie załączonego poniżej formularza na: info@p-i-e.pl

Przed pierwszym spotkaniem grupowym możliwa jest telefoniczna rozmowa z jedną z osób prowadzących. W tym celu można zadzwonić do sekretariatu Instytutu tel. (42/688 48 60) zostawić swój numer, a terapeutka oddzwoni.

Serdecznie zapraszamy.

 

 

Monika Mirek-Klajs – specjalista psycholog kliniczny, certyfikowana psychoterapeutka Polskiego Towarzystwa Psychologicznego. Ma wieloletnie doświadczenie w pracy psychoterapeutycznej zarówno indywidualnej jak i grupowej, dwanaście lat pracy na oddziale zaburzeń osobowości i nerwic oraz kilkanaście lat w klinice psychiatrii. Od 10 lat prowadzi psychoterapię grupową dla terapeutów. Pracuje w podejściu ericksonowskim i korzysta również z elementów psychodramy oraz Somatic Experiencing. Ma tytuł asystenta psychodramy oraz praktyka Somatic Experiencing. Ukończyła całościowe szkolenie w zakresie terapii stanów ego. Stosuje autorską technikę - pracę z bajką tworzoną przez pacjenta. Prywatnie pasjonuje się tańcem.

 

Agnieszka Augustyniak Praktykująca od ponad dwudziestu lat psycholog i psychoterapeutka, ukończyła  4.5 kurs psychoterapii w Polskim Instytucie Ericksonowskim. Psycholog Stanów Ego i psycholog sportu. Pracuje od lat pod regularną superwizją indywidualną i grupową. Będę wspierała korzystając z doświadczenia klinicznego i naukowego grupowy proces psychoterapeutyczny psychoterapeutów. Z zamiłowania aktywna od lat sportsmenka sztuk walki.