« Wróć...

Psychoterapia grupowa dla terapeutów - Poznań - od września 2024


Lista rezerwowa na grupę psychoterapeutyczną dla terapeutów w Poznaniu.

Miejsce: Poznań

Początek: wrzesień 2024
Terminy: 22.09.2024, 20.10.2024, 24.11.2024, 15.12.2024, 26.01.2025, 23.02.2025, 23.03.2025, 27.04.2025, 25.05.2025, 29.06.2025, 21.09.2025, 26.10.2025, 23.11.2025, 14.12.2025, 25.01.2026, 22.02.2026

Koszt: 540 zł / spotkanie

Prowadzące: Anna Stefaniak, Grażyna Skuza

 

Grupa przeznaczona jest dla:  terapeutów zainteresowanych podjęciem terapii własnej w ramach szkolenia w zawodzie, osób o akademickim wykształceniu psychologicznym, medycznym, pedagogicznym, osób szkolących się w zakresie psychoterapii, studentów ostatnich lat w.w. kierunków, zamierzających podjąć szkolenie w zakresie psychoterapii i osób o innym (niewymienionym wyżej) wykształceniu posiadającym trwałe zastosowanie w ochronie zdrowia.

 

Podjęcie psychoterapii grupowej dla terapeutów  (i osób zajmujących się pomaganiem) umożliwia:
* przyjrzenie się swoim relacjom społecznym;
* nauczenie się nawiązywania relacji w sposób wzajemnie wspomagający;
* odkrywanie zaskakujących, twórczych aspektów funkcjonowania w rolach społecznych;
* poszukiwanie nowych rozwiązań;
* nawiązanie bliskich kontaktów, jakie mogą zaowocować współpracą zawodową;
* badanie własnej motywacji wyboru zawodu terapeuty; motywacji do niesienia pomocy;
* poszukiwanie zasobów i źródeł wsparcia w roli zawodowej;
* spełnienie potrzebnego do certyfikatu warunku odbycia psychoterapii grupowej.Zajęcia prowadzone będą raz w miesiącu, w niedziele, w godzinach 10.00 - 17.30, w P.I.E., ul. Mostowa 11, Poznań.

Grupa ma charakter zamknięty. Obejmuje 17 sesji (jedno ze spotkań będzie koncentrować się na pracy z ciałem  - współprowadzenie: Iwona Woźniakowska). Razem 170 godzin terapeutycznych.Polski Instytut Ericksonowski jest placówką stażową. W skład grupy wchodzą obserwatorzy.

Prosimy o wypełnienie i odesłanie załączonego poniżej formularza na: info@p-i-e.pl

Przed pierwszym spotkaniem grupowym możliwa jest telefoniczna rozmowa z jedną z osób prowadzących. W tym celu można zadzwonić do sekretariatu Instytutu tel. (42/688 48 60) zostawić swój numer, a terapeutka oddzwoni.

Serdecznie zapraszamy.

 

 

 

PROWADZĄCE

Anna Stefaniak - psycholog, certyfikowana psychoterapeutka Sekcji Naukowej Psychoterapii Polskiego Towarzystwa Psychiatrycznego. Ukończyła 4,5 letnie specjalistyczne szkolenie z zakresu psychoterapii w Polskim Instytucie Ericksonowskim. Zrealizowała program Całościowego Szkolenia z Terapii Ericksonowskiej - CURICULLUM. Prowadzi psychoterapię indywidualną osób dorosłych, par, rodzin oraz grupy terapeutyczne.

 

Grażyna Skuza - Psycholog, certyfikowana psychoterapeutka European Association for Psychotherapy. Ukończyła całościowe szkolenie z zakresu psychoterapii ericksonowskiej w Polskim Instytucie Ericksonowskim oraz atestowany kurs psychoterapii organizowany przez Fundację Krakowskiej Katedry Psychiatrii im. J.J.Haubenstock’ów w Krakowie. Poza tym uzyskała europejski Ceryfikat 101 z zakresu Analizy Transakcyjnej oraz ukończyła szkolenie z Terapii Stanów Ego, a także dwustopniowe szkolenie EMDR (Eye Movement Desensitization and Reprocessing). Jest członkiem Sekcji Naukowej Psychoterapii Polskiego Towarzystwa Psychiatrycznego. Doświadczenie zawodowe zdobywała m.in. podczas wieloletniej pracy na dziennym oddziale psychiatrycznym w Poznaniu oraz w poradniach zdrowia psychicznego. Specjalizuje się w psychoterapii osób borykających się z konsekwencjami różnego rodzaju traumy. Prowadzi psychoterapię indywidualną osób dorosłych, a także terapię par i małżeństw.

Po co psychoterapeucie potrzebna jest psychoterapia?
Anna Stefaniak


Irvin D. Yalom w swojej książce ,,Dar terapii” pisał ,,Terapeuta musi znać własną ciemną stronę i umieć z empatią podchodzić do wszelkich ludzkich pragnień i impulsów (…) terapeuci muszą nauczyć się przyjmować informacje zwrotne, odkrywać słabe punkty i widzieć siebie oczyma innych; muszą doceniać wpływ, jaki wywierają na innych i nauczyć się udzielać informacji zwrotnych.” Szkolenie psychoterapeutyczne jest wymagające na wielu poziomach, angażuje intelektualnie oraz emocjonalnie. Nauka rozumienia pacjenta, branie udziału w licznych superwizjach i stażach klinicznych uruchamia silne emocje.