« Wróć...

Poradnia rozwoju i wspierania rodziny Polskiego Instytutu Ericksonowskiego TAKT

 

Pragnienie, by zostać rodzicami jest dla wielu par jednym z najsilniejszych doznań. Wyzwania związane z płodnością są często źródłem silnego stresu i mogą stać się poważnym obciążeniem dla borykającej się z nimi młodej rodziny.

 

Dla niektórych par, przeżywających trudności w tym ważnym i intymnym obszarze, skorzystanie z kompetentnej pomocy psychologicznej jest dobrym rozwiązaniem. Taka pomoc daje wsparcie w radzeniu sobie z żalem, lękami, zmartwieniami i całą gamą trudnych emocji towarzyszących wyzwaniom przed jakimi staje rodzina. Jest to szczególnie użyteczne w sytuacjach dotychczasowych niepowodzeń leczenia. Rozmowa w gabinecie może być użyteczna także w procesie uzgadniania przez parę decyzji dotyczących form leczenia, alternatywnych sposobów zostania rodzicami lub innych dróg budowania przyszłości związku.

    

Czas poprzedzający ciążę, dziewięć miesięcy oczekiwania na dziecko oraz etap, kiedy rodzina poznaje się z małym człowiekiem - to dla wielu par miesiące pełne wyzwań. W tym czasie zarówno kobieta jak i mężczyzna mogą doświadczyć problemów emocjonalnych - czasem nasilenia się istniejących już wcześniej, czasem pojawiających się w trakcie ciąży, czasem występujących po porodzie. Psychoterapia może być pomocna w takich sytuacjach, wspiera młodą rodzinę w trosce o siebie. Ułatwia czerpanie większej radości i satysfakcji z rodzicielstwa.

    

Bywa, że komplikacje pojawiające się w przebiegu ciąży stają się źródłem intensywnego niepokoju. Informacja o możliwej chorobie dziecka to często szok – radość i oczekiwanie niespodziewanie zmieniają się w lęk, niepokój i żal. Silne emocje i cierpienie stają się także udziałem osób, które doświadczają poronienia. Wsparcie specjalisty jest przydatne również w takich sytuacjach. Może pomóc parze odnaleźć zasoby, jakie pozwolą przejść przez proces żałoby tak, by odzyskać siły i wiarę w przyszłość.

 

 

 

UDZIELAMY WSPARCIA, GDY PARA DOŚWIADCZA:

TRUDNOŚCI
W STARANIACH O DZIECKO
TRUDNOŚCI
W PRZEBIEGU CIĄŻY
STRATY
JAK NP. ŚMIERĆ DZIECKA
LUB PORONIENIE
TRAUMY
OKOŁOPORODOWEJ
ZMIANY
W RELACJACH
PO PORODZIE

TRUDNOŚCI W PRZEŻYWANIU
RODZICIELSTWA
PO URODZENIU DZIECKA

Zmagając się z trudnościami można - i warto - poszukać wsparcia. Nasz zespół, składający się z psychoterapeutów z wieloletnim doświadczeniem,  w latach 2017-2020 współtworzył Poradnię Psychologii Prokreacji w Centrum Medycznym im. dr L. Rydygiera w Łodzi. Z szacunkiem, taktem i uważnością pomagamy parom szukającym pomocy w tym ważnym i delikatnym obszarze w dostrzeganiu nowych możliwości, odkrywaniu zasobów, wprowadzaniu zmian oraz tworzeniu bardziej satysfakcjonującej przyszłości.

 

 

 

TERAPEUCI PORADNI TAKT

KATARZYNA BARTKOWIAK
Kontakt: ☎️ Sekretariat PIE w Łodzi: (42) 688-48-60
KATARZYNA BARTKOWIAK

PSYCHOLOG, CERTYFIKOWANA PSYCHOTERAPEUTKA EAP

Zakres wsparcia:
Prowadzi psychoterapię indywidualną oraz psychoterapię par. Specjalizuje się w pomocy psychologicznej w okresie przygotowania do rodzicielstwa, w czasie ciąży i w okresie poporodowym. Pomaga także parom w radzeniu sobie z sytuacjami trudnymi związanymi ze stratą, takimi jak poronienie czy informacja o wadzie genetycznej dziecka. Swoją pracę poddaje regularnej superwizji.

Lokalizacja: Łódź, online

ANNA JAKUBOWSKA
Kontakt: ☎️ Sekretariat PIE w Łodzi: (42) 688-48-60
ANNA JAKUBOWSKA

SPECJALISTA PSYCHOLOG KLINICZNY,
CERTYFIKOWANA PSYCHOTERAPEUTKA EAP

Zakres wsparcia:
Prowadzi psychoterapię indywidualną  i par. Zajmuje się terapią osób z zaburzeniami depresyjnymi, lękowymi, psychotycznymi oraz w sytuacji kryzysu, w trakcie leczenia niepłodności, przystosowania do roli rodzica, trudności emocjonalnych w ciąży i po porodzie.

Lokalizacja: Łódź, online

JAROSŁAW RAKOCZY
Kontakt: ☎️ Sekretariat PIE w Łodzi: (42) 688-48-60
JAROSŁAW RAKOCZY

PSYCHOLOG, PSYCHOTERAPEUTA

Zakres wsparcia:
Od kilkunastu lat zajmuje się terapią indywidualną oraz terapią par i małżeństw. Pracuje także z parami z problemami związanymi z okresem okołoporodowym (jak np. depresja poporodowa) lub z niepłodnością.

Lokalizacja: Łódź, online

MAGDALENA SIEK
Kontakt: ☎️ Sekretariat PIE w Łodzi: (42) 688-48-60
MAGDALENA SIEK

PSYCHOLOŻKA, PSYCHOTERAPEUTKA

Zakres wsparcia: Specjalizuje się w pracy z kobietami i parami z problemami emocjonalnymi związanymi z okresem okołoporodowym a także z problemem niepłodności.  Pracuje również z osobami z zaburzeniami depresyjnymi, lękowymi oraz problemami adaptacyjnymi związanymi z kryzysami na różnych etapach życia.


Lokalizacja:
Łódź

ZAPISY I PŁATNOŚĆ

 

Aby zapisać się do terapeutów Poradni TAKT prosimy o kontakt z Sekretariatem PIE w Łodzi: 426884860.

Przed spotkaniem prosimy o uiszczenie opłaty na konto Instytutu.

Polska Kasa Opieki S.A. II Oddział w Łodzi 40 1240 3028 1111 0000 2823 1464
Tytuł przelewu: Konsultacja Psychoterapeutyczna

 

 

 

 

 

 

 

 

Poznaj rozmowy z cyklu
"Poniedziałki z Psychoterapią"